טיפול אישי במבוגרים

על הטיפול במבוגריםפסיכולוגים אשדוד

מהי דרך העבודה שלי?

אני מטפלת בפונים אלי בשילוב של מספר גישות, באופן גמיש, ושילוב זה הופך את הטיפול ליעיל ועוזר יותר. אני משלבת בטיפול את הגישה הפסיכודינמית, הקוגניטיבית-התנהגותית, ייעוץ, מדיטציה, והיפנוזה.

בדרך כלל הפונים אלי מרוצים. הם נהנים מהיחס הטוב, מהגישה המקצועית, ומהדרך המעשית שבה אני עוזרת להם לפתור את בעיותיהם. הם מסיימים את הטיפול בתחושה שהם הגיעו לתחילת דרך חדשה ומשמעותית בחייהם, דרך שגורמת להם אושר, סיפוק ושביעות-רצון גדולה. בדרך כלל אנשים שסיימו טיפול אצלי מפנים גם מטופלים אחרים אלי.

ישנם כמה עקרונות שלפיהם אני עובדת בטיפול האישי:

  1. הקשבה מלאה לקשיים ולשאלות – חשוב לי להקשיב באופן מלא ושלם לכל הבעיות שמעלה המטופל. אני משתדלת להבין את הבעיה על כל צדדיה והמורכבות שלה. חשוב לי להסביר למטופל מה שהבנתי אחרי שהקשבתי לו היטב, וכיצד לדעתי יש לפתור את הבעיה. אני מסבירה לו מהו סוג הבעיה ממנה הוא סובל, ונותנת לו מידע כיצד מקובל היום לטפל בבעיה מסוג זה. במידת הצורך אני גם מפנה אותו לספרים או למקורות באינטרנט כדי לקרוא וללמוד יותר על הבעיה שלו.
  2. מתן תחושת הכלה ועידוד – חשוב לי שהמטופל ירגיש שיש לו מקום שבו הוא יכול לפרוש את כל קשייו, ללא חשש או בושה, ושהוא יתקבל בהקשבה, הבנה, אמפתיה וסימפתיה. יצירת הקשר הטוב והמקבל ביני לבין המטופל נראית לי חשובה ביותר וקריטית להתקדמות של המטופל. במקביל חשוב לי תמיד לעודד מטופלים ולהראות להם את הכיוון, שבעזרתו יוכלו לצאת מבעיותיהם. לא פעם מטופלים סובלים מכך, שאינם מסוגלים "לראות את האור  בקצה המנהרה". כפסיכולוגית בעלת ניסיון וידע אני יודעת שלרוב הבעיות יש פתרון, ואני מנסה להזכיר זאת שוב ושוב למטופל. גישה זו תורמת לעידוד רוחו של המטופל, ולהרגשה שלו, שגם אם קשה עכשיו – הרי יש תקווה לעתיד טוב יותר – אם רק יתמיד במאמץ הנפשי והמעשי לפתור את קשייו.
  3. מציאת דרכים מעשיות לפתור את הבעיות – אני מאמינה ש "לא הכל דיבורים", לעיתים קרובות צריך גם לעשות דברים, ולשנות דברים במציאות. לכן לא פעם אני מעודדת מטופלים לשנות דברים בחייהם. השינוי לא חייב להיות קיצוני ומיידי: אפשר לחשוב על שינוי – ואחרי החשיבה יבוא המעשה, אפשר להתחיל שינוי בצעדים קטנים. אבל אני מעודדת לעשות דברים שיביאו להתקדמות.
  4. לימוד טכניקות קוגניטיביות-התנהגותיות ואחרות – כחלק מהפתרונות המעשיים לבעיות אני מלמדת מטופלים טכניקות, שמניסיוני עוזרות במהירות וביעילות למטופלים ביום-יום שלהם. טכניקות אלו חוסכות למטופלים פגישות מיותרות, ומלמדות אותם להתמודד בעצמם עם הקשיים שלהם. לרוב מדובר גם בטכניקות שהוכחו כיעילות ביותר במחקרים אחרונים בתחום הטיפול הפסיכולוגי. הטכניקות מותאמות כמובן לכל מטופל באופן אישי, ולפעמים גם מוקלטות ומועברות למטופל לשמיעה בבית.

הטכניקות שאני מלמדת הן: מדיטציה, הרפיה, רישום התנהגותי, סימולציות של מצבים חברתיים, דמיון מודרך ועוד.

  1. גמישות – ההיכרות שלי עם גישות עבודה שונות ומגוונות מאפשרות לי להיות גמישה בטיפול בהתאם לצרכים של כל מטופל. אני מאמינה שלכל מטופל קיימת דרך הטיפול המתאימה לו, ושעל הטיפול להיות מותאם לצרכים של המטופל – ולא להיפך. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

חזרה
WhatsApp
Phone