טפלו במצבי-הרוח

טפלו במצבי-הרוח

פסיכולוגים אשדוד
אפשר למנוע מצבי-רוח רעים

כתבתי ספר שלם, שאמור לעזור לאנשים לא להיות בדיכאון. הספר נקרא: "93 כלים לאושר". הספר באמת מראה גישה אקטיבית, פעילה, מול מצבי-הרוח, שלעיתים תוקפים אותנו בתדירות גבוהה מדי.

בעצם, דיכאון היא בעיה מאוד שכיחה. כמעט כל דבר יכול לגרום לנו להיות ב"דיכאון". כשאני כותבת "דיכאון" – אני לא מתכוונת לדיכאון במובן הקליני שלו, כלומר דיכאון קשה, שבו לא יוצאים מהמיטה ולא מתפקדים. כשאני כותבת "דיכאון" – אני מתייחסת למצב השכיח של "מצב-רוח רע".

ואני בעצם רוצה לומר ברשימה הזו: טפלו בעצמכם. אל תיתנו למצבי-הרוח הרעים להשתלט עליכם.

יש אנשים שעבורם הקריאה הזו מיותרת: הם אינם נוטים לסבול ממצבי-רוח רעים לעיתים קרובות.

אבל יש אנשים רבים, ובמיוחד נשים, שכן נוטים לסבול ממצבי-רוח רעים לעיתים קרובות. ומצבי-הרוח הרעים האלו פוגעים בהם: הם פשוט מדוכאים. לא טוב להם. הם חושבים אז דברים רעים על עצמם ועל החיים שלהם. אין להם חשק לעשות דברים שהם אוהבים. הם לא נחמדים לאנשים שסביבם, ובכך הם גורמים לסבל נוסף, ליקרים להם. לפעמים הם אפילו רוצים לפגוע בעצמם. דיכאון הוא מצב מסוכן: הוא עלול להוביל לאובדנות. ואובדנות היא מעשה מיותר, מפני שאפשר לטפל בדיכאון: הרבה אנשים היו במצב גרוע, ויצאו ממנו… גם ליאונרד ברנשטיין, הפסנתרן הנודע, חשב להתאבד בגיל 19 והחליט לחיות בכל זאת, ואילו חיים מעניינים ומלאים היו לו!

חבל.

חבל להשחית את החיים שניתנו לנו רק פעם אחת על מצבי-רוח רעים. ועל פגיעה עצמית.

אפשר לטפל בנטייה למצבי-רוח רעים. אפשר לשפר את המצב באופן משמעותי.

תשובות טובות נמצאות בספר שכתבתי, המפרט 93 דרכים טובות להתמודד עם מצבי-רוח רעים. עבדתי הרבה על הספר הזה: רציתי שהוא באמת יהיה ספר טוב. ספר שעוזר ממש ממש לאנשים.

וחשוב לדעת: טיפול פסיכולוגי טוב עוזר מאוד מאוד לצאת מדיכאון, ולהתמודד עם מצבי-רוח רעים ועם חוסר-רצון לחיות: האמינו לי, טיפלתי בהרבה מאוד אנשים, שלא רצו לחיות, וראיתי איך מצבם משתפר…

אז אני מקווה שתעזרו לעצמכם. כדאי…

אגב, הספר יהיה בעוד כמה ימים בחנויות הספרים, ואפשר גם לרכוש אותו דרכי – בגרסה הדיגיטלית. אפשר גם לטלפן אלי כדי לברר על טיפול פסיכולוגי (אפשר גם בטלפון או בסקייפ). ואתם יכולים בכלל לברר על מטפלים טובים בסביבה שלכם, שיש להם ניסיון בטיפול בדיכאון או באובדנות, שנמצאים באזור שלכם – קבלו עזרה מקצועית טובה, זה חשוב!

מקווה שעזרתי עכשיו  למישהו, או מישהי, שסובלים יותר מדי ממצבי-רוח רעים… שמרגישים שאין תקווה, או שלא יוכלו לצאת מהמצב…

הייאוש הוא טעות חשיבתית, אפשר לצאת ממצבי-רוח רעים, באמת!
הייאוש הוא טעות חשיבתית. אפשר לצאת ממצבי-רוח רעים, באמת!

להתראות,

רחל בר-יוסף-דדון

פסיכולוגית קלינית, אשדוד

חזרה
WhatsApp
Phone