רחל בר יוסף-דדון פסיכולוגית קלינית

לקרוא ולהתפתח

כייף לקרוא ולצמוח נפשית
כייף לקרוא ולצמוח נפשית

החגים מזמנים לנו זמן רב של אי-עשייה. וזה יכול להיות טוב. יש לא מעט חופשים, וחלקם נצמדים גם לסופי שבוע.

אבל בעצם, החגים יכולים להיות גם רעים עבורנו. וגם השבתות. חלקנו מפחדים מהחופשים האלו. הם עלולים לזמן לנו גם מצבי ריק מפחידים. רגעי בדידות. מצבי-רוח רעים. השגרה בכל זאת מקלה עלינו, עם המסגרת שהיא נותנת, עם החברה והתעסוקה, שיש לנו במקומות העבודה שלנו. עם בתי-הספר, שמעסיקים את הילדים שלנו.

אחד הפתרונות הטובים לשעות הארוכות של החגים והשבתות, בעיני, הם ספרים.

ואני אישית אוהבת לקרוא ספרים שמלמדים אותי על החיים. שעוזרים לי להתפתח.

אני אוהבת לקרוא ספרים על בריאות. על דרכים לשפר את העבודה שלי. על זוגיות. על יצירת אמון. על נושאים שונים, שמעסיקים אותי.

אולי לכן ישבתי במשך חמש שנים וכתבתי ספר, שנותן ממש כלים מעשיים להיות יותר במצב-רוח טוב. צירפתי עוד כלי ועוד כלי ועוד כלי בספר הזה. כתבתי אותו בצורה של כלים, כי אני יודעת שלא מספיקות פילוסופיות מופשטות כדי להרגיש טוב. אני, ופציינטים שבאים אלי לקליניקה, רוצים כלים. כולנו רוצים הדרכה מעשית: מה עושים?! מה

בית ביאליק. האם גם הוא אהב סתם לקרוא?
בית ביאליק. האם גם הוא אהב סתם לקרוא?

עושים ברגע הנוכחי?! איך יוצאים ממצב-רוח רע, מה עושים כרגע? איך מוצאים בן-זוג? איך מסתדרים עם ילדים שלא עושים מה שאנחנו מבקשים מהם?

לכל השאלות האלו כתבתי הצעות לכלים מעשיים. בסוף  הם הגיעו ל-93 כלים. וקראתי לספר “93 כלים לאושר”.

ובכוונה כתבתי את הספר בטון נינוח וזורם, כאילו אני מדברת לאנשים. כדי שיהיה כייף לקרוא אותו. כדי שהוא יגיע ללב של האנשים, ולא רק לשכל.

אז מי שמתחשק לו ספר טוב לחיים – מוזמן להיכנס לחנויות (צומת ספרים והחנויות הפרטיות) ולרכוש את הספר. אפשר גם לרכוש את הספר כספר דיגיטלי אצלי.

93 כלים לאושר. או סתם להרגשה טובה.

ספר שיהיה כייף לקרוא בנחת בחגים ובשבתות. לשכב על הספה ולקרוא, ומדי פעם להציץ בחלון. להיאנח באנחה של רווחה, לשתות משהו, ולהמשיך לקרוא. ספר שתקומו אחרי קריאתו מעודדים יותר ומצוידים בכלים טובים להתמודד עם קשיי החיים. עם קשיי מצבי-הרוח. האיזון בין פעילות למנוחה. קשיי ההורות, הזוגיות. קשיי הגוף.

כתבתי בו כל מה שאני יודעת על סמך ניסיוני כפסיכולוגית קלינית. על סמך המון ספרים שקראתי. על סמך הטיפולים שטיפלתי. וכמובן – על סמך מה שאני עצמי עברתי בחיים שלי. ספר המכיל 352 עמודים. לא מעט…

פסיכולוגים קליניים
טוב שיש ספר נחמד ליד המיטה, לא?

אז בברכת שנה טובה וחגים ושבתות מלמדים ומפתחים,

ממני,

רחל בר-יוסף-דדון

פסיכולוגית קלינית