רחל בר יוסף-דדון פסיכולוגית קלינית

הרצאות סדנאות

הרצאות וסדנאות הן מדיום חשוב. לא כולם רוצים ללכת לטיפול פסיכולוגי. יש אנשים שרוצים פשוט לשבת בשקט בין אנשים אחרים ולשמוע מידע. ואולי גם להרים את האצבע ולשאול משהו שמטריד אותם.

הרצאות סדנאות אשדוד
הרצאות וסדנאות הן דבר מעניין ותורם.

גם סדנאות הוא כלי מצויין להתקדם. בסדנה אתם שומעים מה אנשים אחרים עוברים. אתם מבינים, שאתם לא לבד עם הבעיות שלכם. בסדנה יש אוירת “יחד”, שהיא חשובה מאוד. בסדנה אתם מקשיבים למנחה ומבינים דברים חדשים, או שאתם מקבלים אישור למה שגם ככה חשבתם שנכון. אולי אחר-כך תקראו ספר בעקבות הסדנה? אולי. אולי תלכו להדרכת הורים? גם אפשרי.

אבל אולי פשוט תחזרו הביתה ותתחילו לחשוב. או תשנו משהו קטן בהתנהלות שלכם מול הילדים, או התינוקות, או הבעל, או האישה. או שתשנו משהו בהתנהגות שלכם בעבודה. או שסתם תחשבו אחרת על דברים, וזה כבר יהיה מצויין.

אני מעבירה סנדאות והרצאות לא רע. אני אוהבת להעביר סדנאות והרצאות.

אני מדביקה כאן דף שהכנתי כדי לחלק למקומות שונים. החלטתי להדביק את הדף כאן, כדי שאנשים שמחפשים סדנאות והרצאות יוכלו להגיע אלי, ואולי אני אוכל לעזור להם, ולאנשים שהם מייצגים.

אשמח אם תקראו. כמובן, רק אם סדנאות והרצאות מעניינות אותכם.

אני עובדת באשדוד, אבל אני יכולה גם לנסוע למקומות אחרים. אני יכולה לנסוע לאשקלון, לנתיבות, לשדרות (אם אין טילים באותו תקופה). אני יכולה לנסוע ליבנה, לראשון לציון, לחולון, וגם לתל-אביב. גם יישובי גדרות לא רחוקים עבורי, וכמובן המועצה האזורית באר-טוביה. אוכל להגיע גם לקרית מלאכי, ואולי לעוד כמה מקומות ששכחתי את שמם, כמו רחובות או נס-ציונה. כמובן, שיכולים להיות שינויים ביכולות ההגעה שלי למקומות שהם מחוץ לאשדוד, אבל פשוט תרימו טלפון ותשאלו אותי, אם אני יכולה להגיע לעיר או ליישוב שבהם אתם חיים.

אז הנה הדף שלי.

תיהנו מהיום שלכם.

להתראות,

רחל

053-2865956 אל תשאירו הודעות קוליות. רק סמסים. אם אני לא עונה. הרבה פעמים אני כן יכולה לענות.

וכן – אני יכולה להתאים את עצמי לצרכים שלכם להרצאות וסדנאות ספציפיות. נושאים שאני יכולה להרצות עליהם הם: אושר, יצירתיות, התפתחות אישית, המשפחה המורחבת, קשיים חברתיים שילוב בין בית למשפחה בעידן המודרני – ועוד. נסו אותי. באמת.

 

הרצאה בנושא:

״אני אמא נוראית״.

ההרצאה תעסוק ברגשות האשמה המפותחים של ההורים. בסכנות של רגשות אשמה אלו וביתרונותיהם. נתייחס לכתבים בנושא בתחומי הפסיכולוגיה השונים.

בסוף ההרצאה יהיה זמן לשאלות ותשובות.תינתן אפשרות לרכישת הספר ״93 כלים לאושר״ כספר דיגיטלי בהנחה משמעותית. בספר טכניקות מעשיות להתמודדות עם מצבים מאתגרים בהורות.

 

סדנה בנושא:

ההורות לאן?

הסדנה תעסוק בלבטים של ההורים. הסדנה תאפשר להורים להביע באופן פתוח את ההתלבטות שלהם לגבי יכולותיהם ההוריות במטלות השונות לאורך היום.

יינתנו הצעות, טכניקות ודרכים להצבת גבולות.

אורך הסדנה: שעה וחצי.

תינתן אפשרות לרכישת הספר ״93 כלים לאושר״ כספר דיגיטלי בהנחה משמעותית. בספר טכניקות מעשיות להתמודדות עם מצבים מאתגרים בהורות.

 

סדנה בנושא:

זוגיות בלתי-אפשרית

הסדנה תאפשר למשתתפים להעלות מצבים מביכים ומרגיזים בזוגיות. נתייחס לאתגרי הזוגיות בימינו. לדרישות הלא סבירות ולאמצעים הנפשיים המדולדלים של הזוגיות בתחילת ההורות.

אורך הסדנה: שעה וחצי

תינתן אפשרות לרכישת הספר ״93 כלים לאושר״ כספר דיגיטלי בהנחה משמעותית. בספר טכניקות מעשיות להתמודדות עם מצבים מאתגרים בזוגיות . 

 

 

 

הרצאה בנושא:

הפנסיה – אסון או תועלת?

ההרצאה תעסוק בפרישה לפנסיה. מהן המשמעויות שלה. האם היא מועילה או מזיקה. מה אנו יודעים על הארכת תוחלת החיים ומהם היתרונות בפרישה מוקדמת.

בסוף ההרצאה יהיה זמן לשאלות ותשובות.

תינתן אפשרות לרכישת הספר ״93 כלים לאושר״ כספר דיגיטלי בהנחה משמעותית. בספר טכניקות מעשיות להתמודדות עם מצבים מאתגרים בגיל המבוגר.

 

ואודותי?

העתקתי על כך דף  מן האתר שלי, שאגב, נקרא: הרגשה-טובה.קום. כותבים זאת באנגלית, כמובן, במחשב או בנייד, ומקבלים את האתר. באתר יש הרבה מאוד חומר חינמי על טיפול פסיכולוגי ועל הפרעות נפשיות.

 

אז מי אני?

אני ילידת 1962. סיימתי את לימודי הפסיכולוגיה הקלינית בשנת 1988 במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית, ואת ההתמחות (במבוגרים, מתבגרים וילדים – כולל טיפול משפחתי)  סיימתי בשנת 1991.
עבדתי במסגרות שונות, ויש לי ניסיון עשיר בהפרעות שונות, הגילאים השונים, ובטיפול ואיבחון.
אחרי ההתמחות עבדתי בבית-החולים “הדסה” הר-הצופים בירושלים, במרפאה להפרעות אכילה ובמחלקת ילדים ונוער. בקליניקה פרטית אני עובדת מאז 1992.
ב-1999 עברתי לאשדוד, ומאז אני חיה ועובדת באשדוד.
בנוסף לקליניקה הפרטית עבדתי בעבר גם עם קופות-החולים “מאוחדת” ו”לאומית”. היום אני נמצאת ברשימה של קופת-חולים כללית – משלימה, ומקבלים עבור הטיפול אצלי החזר כמקובל עבור טיפול לפסיכולוגית קלינית, דרך הפנייה של רופאי הילדים.

בשנים האחרונות אני עובדת באופן פרטי, וגם עם מכון הקבע של צה”ל, ובין השאר גם עם חיל האוויר.
אני נשואה עם שלושה ילדים.
במהלך השנים השתדלתי ללמוד סוגים שונים של טיפול פסיכולוגי, על מנת להיות מסוגלת לתת לכל מטופל את הטיפול הדרוש שלו.
כך למדתי טיפול בגישה פסיכואנליטית, שהיא הגישה שהתפתחה מפרויד. גישה זו מקורה במטפל,  המקשיב למטופל, מפרש את דבריו, וכן מרגיש ומבין, בהמשך ליחסים המתפתחים ביניהם –   על הדינמיקות הפנימיות והחיצוניות של המטופל.
משהרגשתי שגישה זו אינה מספיקה עבור כל המטופלים למדתי גישות נוספות, בהן: טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, טיפול בעזרת היפנוזה, מדיטציה וייעוץ.  
בשנים האחרונות נוסף לטיפולים אני גם כותבת מאמרים ורשימות בעיתונות המקוונת, בעיתונות הפסיכולוגית המקצועית ובבלוג המקצועי שלי.
ב-2013 יצא לאור ספרי “93 כלים לאושר – כלים מעשיים למאבק במצבי-רוח רעים ולבניית הרגשה טובה”.
ב-5 באוגוסט 2014 קיבלתי את הדוקטורט בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת WEST COAST.
הדוקטורט הוא “האופנה האחרונה” בדוקטורטים בעולם. למעשה הוא אות הוקרה מיוחד, בינלאומי, הניתן לאנשים שכתבו ספרים בעלי משמעות (לספר, בין השאר, ביבליוגרפיה עניפה ותיאוריה על SELF-EFFICACY  ואושר, בהמשך לתיאוריה של פרופ’ מרטין זליגמן). הספר נכתב במשך שש וחצי שנים.
ב-1.1.2018 הגשתי לאוניברסיטת חיפה עבור פרס בהט ספר נוסף. הספר נקרא “אתר פסיכולוגי”, והוא מתאר את עבודתי כפסיכולוגית קלינית, ואת ההפרעות הנפשיות השונות שבהן אני מטפלת. הספר זכה לפתח-דבר מחמיא מהפסיכולוג הקליני והמדריך נחי אלון. נחי אלון מלמד ב”פסיכו-דהרמה, בית הספר לתורת הנפש הבודהיסטית. הוא מחבר שותף עם פרופ’ חיים עומר ל”מעשה הסיפור הטיפולי” ו”השטן שבינינו”. כעת הם הוציאו ביחד סדרה של שלושה סרטים, הסוקרים את עבודתם המקצועית המשותפת לאורך השנים.
באופן כללי, כמטפלת מטרתי היא ליצור קשר טוב וברית טיפולית מוצלחת עם המטופל. אני מעוניינת לתת לכל מטופל את הטיפול המיטבי עבורו, ולהתחשב בצרכיו וברצונותיו לגבי הטיפול, תוך שימוש בידע העדכני הקיים היום  (EBT) לגבי בעיותיו הספציפיות.

 

פנו אלי לשיחה או להתייעצות בנוגע להרצאה או לסדנה. אשמח לעזור.

053-2865956

08-8659590

רחל

 

״ צרה בלב איש – ישיחנה״

״הנה מה טוב ומה נעים  שבת אחים גם יחד״

בסייעא דשמייא